Deutsch English Polski Русский

Rozwody i sprawy rodzinne

_C6A5618 kopia

Postępowanie w sprawach rozwodowych ma charakter złożony i wielowątkowy. Naszym Klientom staramy się zaproponować jak najlepsze rozwiązania nie tylko w zakresie orzekania o winie małżonków za rozkład wspólnego pożycia, ale także w przedmiocie władzy rodzicielskiej, kontaktów z małoletnimi dziećmi oraz sposobu korzystania z mieszkania. Sprawy rozwodowe wymagają szczególnego podejścia do Klienta, który znajduje się w trudnym momencie swojego życia. Stąd też wykorzystując swoje wieloletnie doświadczenia w tym zakresie, staramy się, aby rozwód przebiegał w sposób sprawny.

Bardzo istotną kwestią z zakresu prawa rodzinnego jest również ustalenie alimentów. Naszym Klientom proponujemy usługi z zakresu dochodzenia roszczeń o alimenty zarówno przed, w trakcie, jak i po zakończeniu postępowania rozwodowego. Zajmujemy się alimentami zarówno na rzecz dzieci, jak i między byłymi małżonkami.

Przy prowadzeniu spraw rozwodowych i alimentacyjnych jesteśmy bardzo elastyczni i staramy się w możliwie najszerszym zakresie uwzględniać oczekiwania i życzenia naszych klientów co do kierunku prowadzenia postępowania.

Często z uwagi na stosunki panujące między rozwodzącymi się małżonkami konieczne jest wystąpienie jeszcze przed orzeczeniem rozwodu z pozwem o ustanowienie rozdzielności między małżonkami. Analizując całokształt sytuacji małżonków, doradzamy, czy w takim przypadku rozdzielność majątkowa jest korzystna dla małżonka.