Zespół

Koleta Czapiewska

aplikant radcowski

Absolwentka magisterskich studiów prawniczych na Wydziale Prawa i Administracji na Uniwersytecie Gdańskim oraz magisterskich studiów na kierunku Ekonomia i Zarządzanie w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Wcześniej ukończyła studia licencjackie na kierunku Europeistyka w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. W 2018 roku uzyskała wpis na listę aplikantów radcowskich prowadzonej przez Okręgową Izbę Radców Prawnych w Gdańsku. Od 2019 roku aplikant radcowski przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Gdańsku.

Posiada kilkuletnie praktyczne doświadczenie biznesowe w prowadzeniu spraw spółek handlowych. Doświadczenie zawodowe jako prawnik zdobywała pracując w trójmiejskich kancelariach świadczących usługi w zakresie obsługi prawnej przedsiębiorstw, a także w zakresie doradztwa korporacyjnego.

Z Kancelarią Radców Prawnych i Adwokatów Stępień- Sporek, Pawelski, Stoppa Sp. p. w Gdańsku współpracuje od 2017 roku. Specjalizuje się w prawie gospodarczym, obrotu nieruchomościami oraz prawie handlowym. Zajmuje się kompleksową obsługą prawną inwestorów i operatorów hotelowych.

Pozostałe obszary jej zainteresowań to prawo rodzinne, w szczególności problematyka rozwodów, alimenty oraz podziały majątku wspólnego.

Poza pracą zawodową interesuje się profilowaniem kryminalistycznym, psychologią, literaturą (kryminalną oraz reportażem), a także lubi podróżować. Trenuje szermierkę klasyczną, odnosząc sukcesy.

 

Barbara Mentel

aplikant radcowski

W 2017 roku ukończyła jednolite studia magisterskie na kierunku Prawo na Wydziale Prawa i Administracji w Gdańsku. W 2017 roku uzyskała wpis na listę aplikantów radcowskich prowadzoną przez Okręgową Izbę Radców Prawnych w Gdańsku. Od 2018 roku aplikant radcowski przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Gdańsku. Doświadczenie zawodowe zdobyła pracując w trójmiejskich kancelariach. Jej zainteresowania zawodowe obejmują prawo pracy oraz prawo cywilne, w szczególności prawo medyczne.

Włada językiem angielskim.

Zainteresowania: cukiernictwo, sport, gra na pianinie.